1. Ana Sayfa
  2. Dünya
  3. KYK Ödemelerinin Miktarı Arttı

KYK Ödemelerinin Miktarı Arttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı’nda KYK ödemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın önerisi ile kredi ve burs ödemelerinde artışa gidildiğini açıklayan Erdoğan, gençlere müjdeyi vermek istediğini belirterek 2021 yılında yapılacak kredi ve burs ödemelerini açıkladı.

KYK Ödemelerinin Miktarı Arttı

Her sen milyonlarca öğrencinin faydalandığı kredi ve burslara zam geldi. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından başvuruların değerlendirildiği ve sonuçlandırıldığın KYK ödemelerine yeni yılda zam gelecek. Her sene lisans, yüksek lisan ve doktora öğrencilerinin faydalandığı kredi ve burslara yapılan zamları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Milyonlarca öğrenci zam haberini sevinçle karşıladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleşen AK Parti Grup Toplantısı’nda birçok farklı gündemle ilgili açıklamada bulundu. İç ve dış politikaya dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK ödemeleri ile ilgili de açıklama yaptı. Her senenin sonunda Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından başvuruların başlatıldığı kredi ve burs ödemelerinde zam yapılacağı açıklandı. Erdoğan konuşmasında öğrencilere müjdeyi vermek istediğini belirterek 2021 yılında kredi ve bursların ne kadar zam alacağını, öğrencilere ne kadar para yatırılacağını belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK Ödemelerini Belirledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleştirilen kabine toplantısında 2021 yılında verilecek kredi ve burs miktarları ile ilgili açıklama yaptı. Erdoğan Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte 2021 yılında verilecek kredi ve burs miktarlarının belirlendiğini açıklayarak, öğrencilere müjdeyi verdi. Her yıl ocak ayında başvuru onaylanan öğrencilerin almaya başladığı desteklerle ilgili Erdoğan olumlu açıklamalarda bulundu. Yıl içinde KYK ödemelerine ayırılan toplam bütçeyi de açıklayan Erdoğan’ın konuşması binlerce öğrenci tarafından sevinçle karşılandı.

Lisans Öğrencilerinin Kredi ve Burslarına %18 Zam

Recep Tayyip Erdoğan 2020 yılında lisans öğrencilerine 550 lira, yüksek lisans öğrencilerine 1100 lira ve doktora öğrencilerine 1650 lira olarak verilen burs ve kredi ödemelerinin toplam 9 milyar 670 milyon lirayı bulduğunu belirterek, bu sene daha da fazla bütçe ayrıldığını açıkladı. Spor ve Gençlik Bakanlığı ile öğrencilere 2021 yılında ödenecek miktarların belli olduğunu açıklayan Erdoğan lisans öğrencilerine geçen sene yapılan ödemeye %18 oranında zam uygulandığını belirtti. 2021 yılında lisans öğrencileri 650 lira kredi ya da burs alacaklar. Yüksek lisans ödemeleri 110 liradan 1300 liraya ve doktora öğrencilerine yapılan kredi ve burs ödemeleri de 1650 liradan 1950 liraya çıkarıldı.

KYK Ödemeleri Ocak Ayında Başlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yılın ilk ayında başlayacak ödemelerle ilgili olarak de ocak ayında toplam 452 bin öğrenciye kredi ve burs desteği verileceğini belirtti. 452 bin öğrenciye toplam 1 milyon 11 bin liranın ocak ayında yatacağını açıklayan Erdoğan, ödemelerin sonraki aylarda da aynı şekilde devam edeceğini belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap